- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyJak vybrat platební bránu pro WordPress

Jak vybrat platební bránu pro WordPress

Pokud na WordPressu provozujete e-shop, zřízení platební brány se pravděpodobně nevyhnete. Jedná se nejen o výrazně rychlejší alternativu platby bankovním převodem, ale navíc vám jakožto prodejci pomůže předejít situacím, kdy si zákazník zboží na dobírku nevyzvedne. S narůstající konkurencí se zkrátka stává výběr té správné platební brány klíčovým faktorem pro úspěch vašeho e-commerce podnikání. Abychom vám výběr ulehčili, v dnešním článku vám představíme základní parametry, na které při výběru myslet, i konkrétní platební brány. 

Co je platební brána?

Platební brána se stala nezbytným nástrojem pro online obchodníky, kteří chtějí svým zákazníkům nabídnou možnost rychlé, jednoduché a bezpečné platby bez nutnosti registrace. Daní za pohodlnou transakci jsou samozřejmě rozmanité poplatky, které  mohou zahrnovat aktivaci brány, monitoring, vedení a transakční poplatky spojené s bankou, karetní společností a poskytovatelem platební brány. Tyto poplatky rozhodně nejsou u všech poskytovatelů jednotné, a je tak důležité vybrat takovou platební bránu, která vám bude svými podmínkami nejvíce vyhovovat. Na konkrétní možnosti se podíváme dále v článku. 

Nasazování platební brány na WordPress není samo o sobě nijak složité, ale je třeba počítat s nějakou tou byrokracií. Ta zahrnuje především vyplnění kontaktního formuláře poskytovatele platební brány, poskytnutí podnikatelských údajů a přípravu e-shopu na finální kontrolu. Pro snazší instalaci mohou být využity pluginy pro WordPress, které můžete pořídit například u české společnosti Toret plugins s.r.o. Kromě poměrně příznivých cen nabídne Toret slevy a nejrůznější slevové akce, které se při zřizování platební brány určitě vyplatí. 

TIP REDAKCE: Vylepšete své dovednosti ve WordPressu a staňte se hrdinou webového designu! Přihlaste se na náš online kurz WordPress Hero a objevte tajemství tvorby úchvatných webových stránek. Bez ohledu na vaše předchozí zkušenosti vás tento kurz provede od základů po pokročilé techniky.

Na co myslet při výběru?

Při výběru platební brány pro váš online obchod je důležité zaměřit se na několik klíčových faktorů, abyste zajistili plynulé a bezpečné transakce pro vaše zákazníky. Poplatky samozřejmě hrají svou roli, ale nejsou jediným kritériem. Zajímejte se o to, kolik platebních metod daná brána podporuje – čím více možností pro platbu nabízí, tím lépe. Platební brána by měla být zároveň snadno použitelná a přizpůsobitelná potřebám vaší cílové skupiny. Za zvážení stojí také rychlost, jakou platební brána zasílá peníze za provedené transakce. To může mít klíčový vliv na cashflow vašeho obchodu.

Dalším klíčovým faktorem, který byste neměli zanedbávat, je bezpečnost. Ověřte si, jak platební brána zachází s citlivými údaji, a zvolte takovou bránu, která splňuje vysoké bezpečnostní standardy a chrání osobní informace vašich zákazníků.

České platební brány

Pokud chcete primárně prodávat zákazníkům na území České republiky, nejlepší volbou budu také české platební brány, respektive takové, které umožňují platbu v korunách. Skvělou volbou bude například oblíbená GoPay, která kromě češtiny podporuje řadu dalších jazyků a měn. Navíc neplatíte žádné počáteční poplatky, pouze měsíční poplatek za vedení brány a z provedené transakce. Poplatkům za zřízení se vyhnete také u Comgate a ThePay. Na poplatek za aktivaci narazíme například u ČSOB platební brány, registrační poplatek má také PayU a Pays.

Zahraniční platební brány

Pokud se chystáte expandovat do zahraničí, česká platební brána nemusí být tou nejlepší možnou volbou. Naprostá klasika je PayPal, který je sice známý primárně jako elektronická peněženka, ale funguje také jako platební brána, a to bez zbytečných poplatků za aktivaci apod. Dalšími populárními zahraničními platebními bránami jsou také Stripes nebo FONDY. Poslední z nich mimo jiné nabízí podporu částečně v češtině.  

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek