- Komerční sdělení -finance
DomůPC - NTB - MobilInternet Explorer po 27 letech definitivně končí

Internet Explorer po 27 letech definitivně končí

Webový prohlížeč Internet Explorer po 27 letech definitivně odchází do důchodu. Od středy společnost Microsoft přestala podporovat tento kdysi dominantní prohlížeč.

Není to však překvapením. Již před rokem Microsoft oznámil, že podporu tomuto prohlížeči ukončí 15. června 2022. Jeho uživatele se tak snažil přeorientovat na prohlížeč Edge, který uvedl v roce 2015.

„Microsoft Edge je nejen rychlejší, bezpečnější a modernější než Internet Explorer, ale zároveň je schopen řešit klíčový problém: kompatibilitu se staršími internetovými stránkami a aplikacemi,“ napsal na blogu v květnu 2021 generální ředitel Microsoft Edge Enterprise Sean Lyndersay.

Tržní podíl prohlížeče Internet Explorer, který v prvním desetiletí tohoto století, byl na úrovni více než 90 procent, se začal zmenšovat, když uživatelé našli přitažlivější alternativy.

V současnosti globálnímu trhu dominuje prohlížeč Chrome, kterému patří zhruba 65 procent. Na druhém míst je Safari s 19 procenty. Microsoft Edge, který je dědicem prohlížeče Internet Explorer, na trhu zaostává a patří mu jen přibližně 4 procenta.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek