- Komerční sdělení -finance
DomůPC - NTB - MobilToto jsou nejlepší smartphony na trhu

Toto jsou nejlepší smartphony na trhu

Prohlédněte si výběr nejzajímavějších a nejlepších mobilů na současném trhu.

Seřadili jsme je podle ceny, ale cenový strop jsme si nestanovili.

Tento článek pravidelně upravujeme a naleznete v něm vždy aktuální výběr mobilů, které představují nejlepší nabídku na trhu.

Hledáte levnější, nicméně stále skvělý mobil? Přehled telefonů do 500 eur
Hledáte dobrý levný telefon? Přehled telefonů do 200 eur

iPhone 13 Pro
Pro fanoušky značky Apple není jiné řešení, než sáhnout po novém iPhone. Ten letošní přišel s několika důležitými změnami, i když u designu dostal jen velmi jemnou zkrášlovací proceduru. Stále patří k prémiovým kompaktním modelům, jelikož je vybaven displejem s úhlopříčkou jen 6,1 palce. Dostupná je také dražší a větší Max verze s 6,7 palcovým displejem.

Výkon řešit nemusíme, Apple je každý rok na špičce. Navíc má vynikající optimalizovaný systém, díky kterému si vystačí s poloviční kapacitou operační paměti v porovnání s prémiovými Android smartphony. Základní kapacita u datového úložiště je 128 gigabajtů, za pořádný příplatek můžete mít model as terabajtovým úložištěm. S pomocí paměťové karty si jej však nerozšíříte.

Nový iPhone je také skvělý fotomobil, který si stále zachovává osvědčenou trojici fotoaparátů – hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv s 3násobným optickým přiblížením. Navíc přidává skvěle zvládnutou funkci focení makra, kterou může konkurence skutečně jen závidět. U iPhonů jako vždy platí i nyní, že jsou to poměrně drahá zařízení, hlavně pokud potřebujete kapacitně trochu větší datové úložiště.

Parametry: Apple A15 Bionic, 6 GB RAM, 128 GB data, 6,1“ OLED 120 Hz, 1170 x 2532, 3x 12 MPx, 3095 mAh, 204 g

Cena: od 1 149 eur (aktuální cena a dostupnost)

  • konstrukce, 120 Hz OLED displej, výkon, fotoaparát
  • hmotnost, cena

Samsung Galaxy Z Flip3 5G
Skládací chytré telefony si našly své místo v běžné nabídce, i když zatím stále patří do segmentu prémiových modelů, za které si trošku připlatíte. Samsung má v nabídce dvojici modelů, Fold a Flip, každý naprosto odlišného formátu. Zatímco Fold z běžného chytrého telefonu udělá malý tablet, tak Flip je návratem do minulosti v podobě vyklápěcího chytrého telefonu. Namísto displeje a tlačítek má jeden velký displej ak němu i jeden malý, umístěný hned vedle fotoaparátu.

Galaxy Z Flip3 je skvělý chytrý telefon pro každého, koho omezují současné velké displeje. Tenhle si jednoduše složíte na polovinu a vejdete i do skutečně malé kapsy kalhot. Nová generace displeje působí na dotek výrazně příjemněji a určitě nemusíte mít obavy, že byste po pár měsících aktivního používání museli hledat servis.

Kvůli dosažení kompaktních rozměrů je tloušťka chytrého telefonu v rozloženém stavu méně než 7 milimetrů, což při náročných hrách má za následek trochu žhavější povrch. Použitý čip totiž patří k těm nejvýkonnějším na trhu a potřeboval by trochu lepší chlazení. Výkon vás omezovat nebude, chytrý telefon ho má skutečně dostatek, stejně tak i paměti. Škoda, že fotoaparát skončil v pozadí. Není vysloveně špatný, ale při tak vysoké ceně jsme čekali trochu lepší výsledek.

Parametry: Snapdragon 888, 8 GB RAM, 128 GB data, 6,7“ AMOLED 120 Hz, 1080 x 2640, 12 + 12 MPx, 3300 mAh, 183 g

Cena: od 1 049 eur za 256 GB verzi (aktuální cena a dostupnost)

  • konstrukce a design, vnější displej, rozměry
  • průměrný fotoaparát, cena

OnePlus 9 Pro
Tento smartphone nepatří k těm úplně nejnovějším, jelikož se prodává na našem trhu již od dubna. Ale zároveň jeho cena klesla na velmi zajímavou úroveň, při které je tato nabídka v mnoha směrech bezkonkurenční. Smartfon navíc také vypadá velmi pěkně, má kvalitní konstrukci a hlavně vynikající velký AMOLED displej. Má nejvyšší rozlišení ze všech doporučených modelů, 120 Hz obnovovací frekvenci, zobrazí miliardu barev a neztratí ani během slunečních dnů.

Použitý hardware nemá slabé místo, použitý čip Snapdragon 888 najdeme u většiny prémiových modelů a patří k tomu nejvýkonnějšímu. Kapacita operační paměti je naprosto dostačující, stejně jako datového úložiště, jehož pozdější rozšíření však není možné. Smartfonu nechybí čtečka otisků integrovaná v displeji, má nejmodernější technologie pro bezdrátovou komunikaci a 4500 mAh baterii, kterou s dodávanou nabíječkou nabijete za půlhodinu.

Fotoaparát pořízené s pomocí známé značky Hasselblad potěší ty, kteří hledají nadprůměrný fotomobil. Hlavní snímač s rozlišením 48 megapixelů je přímo od Sony, navržen přímo pro potřeby tohoto konkrétního chytrého telefonu. Kvalita fotografií je vynikající prakticky v každé situaci, ať během slunečného dne, v kontrastně náročných situacích, nebo i během noci. Teleobjektiv scénu přiblíží 3,3násobně, ve spojení s digitálním zpracováním obrazu je maximem 30násobné přiblížení.

Parametry: Snapdragon 888, 8 GB RAM, 128 GB data, 6,7“ AMOLED 120 Hz, 1440 x 3216, 48+8+50+2 MPx, 4500 mAh, 197 g

Cena: 779 eur (aktuální cena a dostupnost)

  • krásný design, vysoký výkon, rychlé nabíjení, vynikající displej
  • výdrž baterie

Xiaomi 11T Pro
Zaplatíte za něj jen něco přes 600 eur, ale za své peníze dostanete chytrý telefon vybavený jedním z nejvýkonnějších čipů současnosti. Xiaomi tak dokazuje, že má stále výrobky s nepřekonatelným poměrem ceny k výkonu. Model 11T Pro nabízí vše, co bychom očekávali u těch nejdražších modelů – mimo již zmiňovaný výkon má dostatek paměti a hlavně vynikající AMOLED displej.

Ten má velkou, 6,67palcovou úhlopříčku s rozlišením 1080 x 2400 bodů a 120 Hz obnovovací frekvencí, která se stala standardem u každého lepšího modelu. Kvalita displeje je vynikající, zobrazí až miliardu barev a je použitelná i během slunečných dnů. nechybí mu dostatek paměti a datového úložiště a co je nejlepší, s dodávanou nabíječkou jej nabijete za bezkonkurenčních 17 minut.

U fotoaparátu je zajímavý jedině hlavní snímač s rozlišením 108 megapixelů. Fotografie dělá velmi dobré, hlavně při dobrém světle je výsledek vynikající. Širokoúhlý snímač si svou práci dělá dobře, ale třetí je určen výhradně na makro fotografii. Ocenili bychom spíše plnohodnotný těle objektiv, je užitečnější.

Parametry: Snapdragon 888, 8 GB RAM, 128 GB data, 6,67“ AMOLED 120 Hz, 1080 x 2400, 108 + 8 + 5 MPx, 5000 mAh, 204 g

Cena: 619 eur (aktuální cena a dostupnost)

  • design, 120 Hz AMOLED displej, rychlé nabíjení
  • nemá bezdrátové nabíjení

Honor 50
Kdysi patřili pod jednu značku, ale nyní je dvojice Honor a Huawei oddělena. Toto odstřihnutí se Honoru umožnilo opět použít plnohodnotný systém Android is Google službami. Novinka je proto konečně zajímavá i pro náročnější uživatele, zvyklé na všechny výhody spojené se službami Google. Honor 50 je přesto stále silně spojen se značkou Huawei, jelikož je designově a také parametrově skoro totožný s modelem Huawei nova9.

Tím hlavním prvkem je vynikající OLED displej, u kterého nechybí podpora zobrazení miliardy barev, HDR10 a 120 Hz obnovovací frekvence. Obraz je opravdu vynikající a naleznete v něm integrovaný i snímač otisků. Cena tohoto smartphonu začíná na hodnotě 499 eur při konfiguraci 6 / 128 gigabajtů, ale my doporučujeme připlatit si 100 eur za verzi 8 / 256 gigabajtů. Do budoucna má rozhodně lepší potenciál.

Honor má na rozdíl od Huawei lépe vybavený fotoaparát, jelikož místo 50 MPx snímače nabízí při hlavním větší, 108 MPx snímač. Fotografie z něj jsou výborné a použitelné jsou také ze širokoúhlého. Zbývající dva jsou spíše na okrasu, kdy jeden je pomocný pro focení portrétů a druhý, určené pro makro fotografie, má nepoužitelně malé rozlišení. Potěší také rychlé nabíjení, při kterém nebudete nikdy čekat déle než 45 minut.

Parametry: Snapdragon 778G 5G, 6/8 GB RAM, 128/256 GB data, 6,57“ OLED 120 Hz, 1080 x 2340, 108+8+2+2 MPx, 4300 mAh, 178 g

Cena: od 499 eur (aktuální cena a dostupnost)

  • pěkný design, dobrý výkon, OLED displej, rychlé nabíjení
  • nemá stereo reproduktory

I drahý smartphone si dobře prověřte
Vysoká cena ještě nezaručuje, že si domů donesete dokonalý chytrý telefon. Při výběru si proto vyčleňte dostatek času na zjištění důležitých informací o svých favoritech. I drobnosti totiž dokáží znepříjemnit jeho dennodenní používání.

V nejvyšší cenové hladině je použit hardware nejmenší problém, tedy pokud nejste vysloveně fanatik do výsledků testovacích aplikací. Všechny současné modely jsou extrémně výkonné, ať už z pohledu náročných aplikací nebo her.

Namísto porovnávání bodů ve výsledcích si zjistěte, jak výrobce přistupuje k softwarovým aktualizacím. I ten nejlepší hardware totiž potřebuje nejnovější verzi operačního systému.

Namísto slibů od výrobce se podívejte, jaká verze systému je dostupná pro jeho dvě poslední vlajkové lodě.

Neboť pokud se o své starší modely vůbec nezajímá, tak tento svůj přístup pravděpodobně jen tak rychle nezmění.

Důležitá je také oblíbenost značky u výrobců doplňků. Na nový iPhone či Samsung si ochranný obal pořídíte ještě před oficiálním vydáním chytrého telefonu, pro zbývající modely bývá výběr slabý i několik týdnů po zahájení prodeje.

Co má mít prémiový chytrý telefon
Dobrý chytrý telefon musí fotit alespoň stejně dobře jako běžný kompaktní fotoaparát. Tohoto trendu se již několik let drží největší značky, a proto koupí prémiového chytrého telefonu automaticky získáte i slušný fotoaparát, který máte vždy po ruce.

Honba za co nejvyšším počtem megapixelů naštěstí skončila již před pár lety a dnes je cílem co nejkvalitnější fotografie. Dobrý chytré telefony by měl mít alespoň tři snímače, jeden základní, druhý širokoúhlý a třetí s optickým přiblížením.

Fotoaparát se třemi či dokonce čtyřmi snímači najdete iu mnoha čínských smartphonů, které jsou výrazně levnější v porovnání s námi doporučenými modely. Kvalita jejich fotografií je ve většině případů na úplně jiné úrovni.

Spolu s fotografiemi myslete také na kapacitu úložného prostoru, případně i na cloudové služby. Aktivní fotograf pořídí za rok klidně i deset tisíc fotografií a hodiny videa. Proto pokud nechcete řešit neustálé mazání obsahu, investujte do větší paměti.

U nového prémiového smartphonu vyžadujte alespoň 128 gigabajtů. Řešením je také slot na paměťovou kartu, který však nenajdete u všech modelů.

Její koupí moc neušetříte, jelikož levné jsou jen základní verze s nízkou rychlostí čtení a zapisování dat.

Prémiové jsou stále drahé
Jsou krásné hned na první pohled, vybavené řadou funkcí, pořizují vynikající fotografie a cena těch nejlepších je nebezpečně blízko hranice dvou tisíc eur. Prémiové smartphony jsou určeny pro nejnáročnější zákazníky, kterým nevadí vysoká cena a funkce, ze kterých budou pravidelně využívat jen zlomek.

Cenovým unikátem a zároveň nejdražším běžně dostupným modelem je nejnovější zástupce série skládacích chytrých telefonů Galaxy Z Fold 3 od Samsungu, následovaný velkým iPhonem s terabajtovým datovým úložištěm.

Při tak vysoké ceně mějte na svůj nový chytrý telefon vysoké nároky, konkrétně požadujte výkonný hardware, dostatečně velké datové úložiště (128 gigabajtů je minimum) a pořádný HDR OLED displej. Špičkové fotografie a video jsou samozřejmostí, včetně těch, které pořídíte během noci.

U displeje je novým standardem rychlá obnovovací frekvence s hodnotou minimálně 90 a optimálně 120 Hz. S výjimkou toho nejlevnějšího to všechny modely v našem výběru splňují, takže si můžete vychutnat výrazně plynulejší obraz ať už při prohlížení webových stránek, na sociálních sítích nebo i během hraní her.

Od svého nového smartphonu vyžadujte snímač otisků integrovaný v displeji, bezpečné zabezpečení tváří (zde obyčejný přední fotoaparát nestačí) a hlavně rychlé nabíjení. Čekat dvě hodiny na plné nabití nikoho nebaví, hlavně v době, kdy existují modely, které to zvládnou i za méně než půl hodiny.


Tip redakce: podívejte se na nejlepší chytré hodinky na trhu.


zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek