- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníApple se stále nevzdal svého snu o vlastním autě

Apple se stále nevzdal svého snu o vlastním autě

Americká technologická společnost Apple najala zkušenou veteránku z tradiční automobilky Ford.
Technologický gigant Apple své plány ohledně výroby vlastního osobního vozidla nadále rozvíjí. Svůj projekt s názvem Projekt Titan, který začal v roce 2014, posouvá do další etapy. Pomoci s vývojem vlastního samořiditelného automobilu má Applu jeho nejnovější personální akvizice.

Jak informovala zpravodajská agentura Bloomberg, firma si najala veteránku z tradičního automobilového byznysu Desi Ujkashevicovou, která většinu své kariéry pracovala pro automobilku Ford.

Během svého více než 30letého působení v tomto tradičním americkém producentovi vozidel zastávala různé funkce. Naposledy šéfovala oddělení, které má na starosti bezpečnost aut a podílela se na vývoji elektrických modelů značky Ford.

Podle několika zdrojů z firmy Apple je za tímto krokem společnosti to, že vedení chce, aby jeho modely byly mnohem bezpečnější než auta z produkce Tesly.

Podobná personální rošáda mezi oběma společnostmi se uskutečnila v loňském roce, avšak v opačném gardu. Z Apple do Fordu loni v září odešel Doug Field, který do té doby zastával funkci viceprezidenta pro hardware a také řídil Projekt Titan. Field má zkušenosti z automobilového průmyslu, jelikož ještě předtím působil ve firmě Tesla. Mimo jiné se podílel na vývoji Modelu 3.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek